Klocki Thunder Keeper – Ninjago – NJO686
Występuje w zestawach: 71746, 71747, 71748

Numer minifigurki:

NJO686

Cena:

49,00 

Klocki Lego Minifigurki

Strażnik Gromu / Amuletu Burzy Wojiry, znani również jako Strażnicy Amuletu lub po prostu Strażnicy, to starożytne tubylcze plemię wyspiarzy, które posiada moce burzy i strzegą Amuletu Burzy. Otrzymali ten amulet od Pierwszego Mistrza Spinjitzu przed stworzeniem Ninjago, aby chronić świat przed Wojirą. Zamieszkują oni wyspę ukrytą w pasie sztormowym.

Historia Strażników:

  1. Bitwa Dziewięciu Dni: Zanim czas otrzymał swoje imię, Wojira kontrolowała Nieskończone Morze, używając źródeł swojej mocy, czyli Amuletów Wojiry. W tym czasie w Ninjago żyły dwa gatunki mieszkańców, które były terroryzowane przez Wojirę: Merlopianie, którzy żyli pod powierzchnią morza, oraz wyspiarze, którzy mieszkali na małej wyspie. Kiedy Pierwszy Mistrz Spinjitzu wkroczył do królestwa i zobaczył chaos, który powodowała Wojira, sprzymierzył się z wyspiarzami i Merlopianami, aby razem walczyć przeciwko Wojirze. Po pokonaniu Wojiry przez Nyad, Pierwszy Mistrz Spinjitzu dał Amulet Burzy wyspiarzom, aby chronili go przed Wojirą i każdym obcym, który chciałby go ukraść.
  2. Przed Wyspą: Tysiące lat później, kiedy Strażnicy zdali sobie sprawę, że Wojira się przebudziła, zaczęli składać jej ofiary, aby utrzymać ją w uległości. W rzeczywistości oferowali zasoby Roninowi, który używał łodzi przypominającej węża morskiego.
  3. Wyspa: Strażnicy mylnie uważali ninja za chcących ukraść amulet burzy, mimo że ninja chcieli tylko uratować Misako i Wu, którzy zostali schwytani przez wyspiarzy z tego samego powodu. Strażnicy wkrótce odkryli, że zostali oszukani i zaczęli pomagać ninja.
  4. Sekrety Głębin: Po tym, jak wszyscy Strażnicy zabrali ninja do swojej wioski, zdali sobie sprawę, że Kalmaar zamierza zabrać Amulet Burzy, aby obudzić Wojirę. Po przekonaniu, Mammatus dał Nyi Amulet Burzy, przekazując przysięgę Strażników, że będą jej chronić Amulet Burzy. Jednak okazało się, że amulet był fałszywy.
  5. Skrystalizowani: Po podbiciu miasta Ninjago przez Mrocznego Władcę, Strażnicy dołączyli do Benthomaara i Merlopian, aby pomóc ninja w walce z Kryształową armią.

Kultura Strażników jest stosunkowo prosta, ponieważ od zarania dziejów żyli na ukrytej wyspie na Nieskończonym Morzu, gdzie prawie żaden człowiek nigdy nie przybył. Niemniej jednak byli w stanie zbudować swoją wioskę na drzewach i stworzyć system zipline. Ponieważ otrzymali zlecenie od Pierwszego Mistrza Spinjitzu, aby chronić Amulet Burzy Wojiry, robili to przez wieki i nie wpuszczali nikogo na swoją wyspę.

Oryginalne klocki

Angielska nazwa:

Thunder Keeper

Numer minifigurki

Numer zestawu

, ,

Polecane od: